Кремъл: Войната в Украйна ще продължи, докато целите на спецоперацията не бъдат постигнати

Свят

Кремъл заяви, че войната в Украйна ще продължи, докато целите, поставени от президента Владимир Путин, не бъдат постигнати чрез военни действия или чрез преговори, пише Ройтерс.

Кремъл обясни, че каквото остане от Украйна трябва да забрави за ЕС и НАТО, четирите региона да бъдат напълно международно признати за руски. Освен това, за да се проведе демилитаризацията и денацификацията, остатъчна Украйна трябва да бъде поставена под цялостен руски контрол. От Украйна трябва да се махнат всички чужди наемници, западни съветници, специалисти и други такива. За влизане на западни „миротворци“ в Украйна не може да става и дума. За някакво замразяване на конфликта – също, Това са накратко най-важните условия на Русия, които Киев засега отхвърля като равносилни на капитулация. Но според Москва, ако Киев не иска дипломатическа капитулация, ще се наложи да признае военна капитулация и тогава условията ще бъдат още по-твърди.

„Специалната военна операция ще приключи, когато бъдат постигнати всички тези цели, поставени от президента и главнокомандващия. Нещо повече. Освен тези цели, които касаят само уреждането на въпросите около Украйна, съществуват и руски условия за гарантиране на националната сигурност на Руската федерация в по-широк контекст, когато базите на НАТО в Източна Европа и Балканите трябва да бъдат премахнати, защото не може да съществуват западни военни бази, натъпкани с ядрени оръжия само на  десетина минути полет до Москва.“, каза пред репортери говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.

„Целите могат да бъдат постигнати в резултат на специалната военна операция или в резултат на съответни преговори“, добави той.

Източник Днес.бг

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *