Зловеща катастрофа в Бургас. Шест нелегални мигранти са удавиха в езерото Вая след гонка с полицията

България отблизо

В Бургас 6-ма мигранти загинаха тази вечер, след като колата им се преобърна на брега на езерото Вая, след продължително преследване от гранична полиция.

 

Шофьорът на автомобила – румънски гражданин е оцелял. Той е задържан от полицията и в момента се разпитва. 3-ма от мигрантите са ранени и са откарани в областната болница, информира БНР.

Преследването на автомобила с мигранти от джип на гранична полиция е започнало след град Китен. Колата с мигранти се е отправила към вътрешния път през селата Ясна поляна и Росен.

 

 

 

Снимки: БНТ

След като стига до входа на Бургас, там където се намира контролно-пропускателния пункт в местността „Пода“, колата блъска друг автомобил, измества го от пътя и влиза в града.

Преследването продължава по булевард „Тодор Александров“. Преди моста „Владимир Павлов“, с лента за принудително спиране поставена от полицейски автомобил, колата с мигранти се преобръща и влиза в езерото Вая.

 

 

Вероятно заради мокрия път шофьорът е загубил контрол над колата и е пропаднал във водата. На място има екипи на пожарната и полицията.

От 9-мата мигранти в колата 6-ма са загинали на място. 3-ма са транспортирани в болница, а шофьорът е задържан за разпит.

Съжалявам, че има загинали хора. Шест души са загинали. В шкодата фабия са били 10 човека. Трафикантите стават по-агресивни. Имаме чести случаи с неподчинения. Предният такъв е от сряда вечерта на българо-гръцката граница. Колегите използваха шипове, за да спрат автомобила.

 

Това заяви в ефира на БНТ шефът на „Гранична полиция“ Антон Златанов.

„Вчерашният екшън се разиграва в рамките на 34 минути. Започва от 21:20 часа. Колеги в района на Китен забелязват автомобила, който кара изключително бързо. Сторил им се е рисков, подали са му сигнал, но той не се подчинява. В тези моменти и особено след лошия инцидент преди няколко години, в който загинаха колеги в Бургас, имаме процедура, която задействаме вече в такива случаи – процедура 27. При нея всички екипи от МВР и „Гранична полиция“ минават на една радиочестота и започват да работят съвместно“, каза Златанов.

 

 

 

„Няколко пъти вчера трафикантът е сменял посоката – ту към Бургас, ту към Созопол. Вчера са спазени всички инструкции. Направени са заградителни мероприятия, за да се спре водачът, без да пострадат граждани“, категоричен бе той.

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *