Премиерът Росен Желязков е разговарял с украинския премиер Юлия Свириденко. По време на видеосрещата премиерът е потвърдил неотменната подкрепа на България за Украйна в контекста на войната.
Премиерът е припомнил, че България е сред най-силните и активни поддръжници на европейската интеграция на Украйна. Желязков е предложил и споделяне на ценен опит в интеграционния процес. Страната ни подкрепя решението за отваряне на първия преговорен клъстър, подчертал Желязков и акцентира върху значението на украинския план за действие, относно националните малцинства, като го счита за незаменим компонент за откриване на първата преговорна глава.
Росен Желязков е припомнил, че мирните преговори с Русия трябва да се основават на принципите на справедливост, суверенитет и гаранции за сигурност. България е готова и да помага за следвоенното възстановяване на Украйна, посочват от пресцентъра на правителството.

Това изказване казва всичко за умственото равнище на нашите управляващи!Просто потресаващо !!!!
И децата разбраха, че Украйна вече загуби войната, само нашите „управници“ не могат да го проумеят!
На всички стана ясно, че този е сложен да унищожи България. Нямам друго обяснение на дебилното му поведение.
,,,,ТОВА ЗА СЕТЕН ПЪТ ПОКАЗВА ЧЕ БЪЛГАРИЯ СЕ УПРАВЛЯВА ОТ ТЪПИ ПО ТЪПИ ЕНИЧЕРИ