Руската информационна агенция ТАСС разкри къде е Башар Асад в момента

Свят

Бившият президент на Сирия Башар Асад вече се намира с членовете на своето семейство в руската столица Москва, като е получил от Русия убежище, съобщи руската държавна агенция ТАСС, като се позова на Кремъл.

Информацията бе разпространена и от агенция Ройтерс.

По думите на йорданският политик Набил ал Атум, цитиран от Azaz News Network в Telegram., сирийският лидер е успял безопасно да стигне до руската военна база Хмеймим като от там е бил транспортиран до руската столица Москва.

Руското външно министерство съобщи, че след нахлуването на терористите в Сирия, и след преговори между Асад и известен брой участници във въоръжения конфликт на територията на Сирия, президентът е решил да подаде оставка и да напусне страната.Башар Асад е решил доброволно и мирно да прехвърли властта, разпоредил е на армията и разузнаването да не оказват съпротива и е напуснал страната.

Русия е поискала закрито заседание на Съвета за сигурност на ООН в понеделник, за да обсъди мироопазващата мисия на ООН в Голанските възвишения и Сирия, според дипломати.

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *