Ексклузивно! Тръмп обяви извънредно положение в САЩ

Свят

След като наложи мита за внос на стоки от много страни в света, президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви извънредно положение в страната поради икономическата ситуация и търговския дефицит. 

Указът налага ответни задължения за укрепване на международната икономическа позиция на страната и защита на американските работници, се казва в документа, разпространен от Белия дом.

Тръмп отбелязва, че постоянният търговски дефицит е довел до опустошение на производствената база на САЩ, липсата на стимули за увеличаване на производствения капацитет, подкопаване на критичните вериги за доставки и зависимостта на военно-промишления комплекс на САЩ „от чуждестранни противници“.

„На 14 април ще отговорим с първите контрамерки на наложените от Съединените щати мита“, заяви на свой ред председателят на Комисията по външна търговия на Европейския парламент Бернд Ланге.

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *