Харалан Александров: Хората са чувствителни, защото прасето е символ на България!

България отблизо

„Прасето е много особен социален символ в България. То има много голямо значение за българина. Т. нар. прасета в задния двор създават усещането за стабилност и независимост от държавата, както и финансова сигурност“.

Това заяви пред БНТ социалният антрополог Харалан Александров.

„В момента стопаните, чиито прасета се убиват, си казват: „Прасето ме предава, то не отива в моето шкембе, а в някаква яма“. Затова и държавата ще компенсира стопаните, за да им възстанови чувството за свобода и сигурност“, обясни особената чувствителност на народа към свинете.

„Между отговорността и наказанието няма дистанция. Липсва толерантност към хората, които са сгрешили. Такъв е случаят и с НАП. Заради това и министър Владислав Горанов застана зад шефката на НАП. Появи се темата за „белия и черния хакер. Предстои дискусия, дали да се борави със скритата материя е в полза на обществото, или това е опасно явление, както твърди прокуратурата, както и повечето от хората смятат. Има и култура, която вярва, че чрез фантазии може да се спаси реалността“, каза още социалният антрополог.

„Местният вот става много важен за хората. Все повече благополучието им ще зависи от местното управление“, коментира Александров. По повод проекта на Слави Трифонов, той допълни, че шоуменът не е нов играч в политика и досега не е спирал да упражнява политическото си влияние. Александров добави в това число и Мая Манолова, която преди да стане омбудсман, е била в политиката.

Б.Р.

Г-н Александров, въпреки титлите Ви, тези думи ни шокират.

Ако прасето е символ на България, то кое животно е символ на българския политик?

Ако е символ на свободата, защо една любима Ваша партия не го сложи на логото си?

Така ще докаже, че обича народа!

И не Ви ли е леко неудобно да сравнявате свободата ни с кочина?

Или последното е истина? 

Tagged

1 thought on “Харалан Александров: Хората са чувствителни, защото прасето е символ на България!

  1. Този е прасето от задния двор на Сердановица.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *