Буруджиева изплака: Как да говоря свободно, като ме е страх да не хвърлят яйца по семейството ми?

България отблизо

„Как да нарека един протест, който ме прави несвободна? Не може да хвърлят яйца и да казват „фашист“ на човек, който има своето мнение. В такова общество ли ми се предлага да живея?

Това изплака в национален ефир политоложката Татяна Буруджиева.

Фашистки са действията срещу моя колега. Това е режимът, в който са убивали и унищожавали хора, защото мислят различно. Ако не искам да пишат глупости и моите близки да се притесняват, значи аз трябва да си наложа автоцензура. Не става въпрос за персонални имена. Абсурдно е. Това е същото като да бият лекарите. Защитавам правото на всеки да бъде свободен да мисли и прави това, което реши“, посочи Буруджиева.

 

Колежката й Румяна Коларова анализира и политическата обстановка. Големият въпрос продължава да бъде какво ще се случи след изборите, но се чуват и гласове как ще се стигне до тях.

 

„Не трябва да се разграничават двете неща. Няма никакъв смисъл да говорим преди изборите “Как”, ако не отговорим на въпроса “След изборите – накъде?”. Протестът естествено си изчезва и без БСП да го оглавява. Оглавяват го други, които са несъвместими с демокрацията. Всяка една от тези групи, които имат своята подкрепа, трябва много ясно да кажат “Накъде след?”, посочи още Коларова.

Двете политоложки се надпреварваха да хулят протестиращите, но в същото време бяха против езика на омразата и искаха закон, който да накаже хората на улицата.

Отново се появи двойният аршин.

Политолози и социолози могат да наричат протестиращите тълпа, стадо, лумпени, платени мекерета, нискочели индивиди, помияри и какво ли не още, но когато стане дума за тях, те трябва да плуват в медиен комфорт, мнението им да не се оспорва и всеки дръзнал да им противоречи, да бъде наказан!

Това ли е демокрацията?

Щом едните имат право да вият по телевизията, защо другите да нямат право да им отговорят?

Обществото е дълбоко разделено и политолозите трябва да кажат защо!

А не да треперят дали ще отнесат някое яйце!

Стойте си вкъщи, не показвайте среден пръст на народа и той няма да си хаби яйцата за вас!

Tagged

1 thought on “Буруджиева изплака: Как да говоря свободно, като ме е страх да не хвърлят яйца по семейството ми?

  1. Боже, та те явно не съзнават, че и яйцата са им много – за тях СЪД! – за обидни квалификации към народа ни!!! А Буруджиева да не се кахъри толкова – никой не я иска в „таковата общество“! От „таковата общество“ за нея би имало само тояга; виж в Бойковия зайчарник може да получи и морков… Метафора, Буруджиева, метафора!!!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *