Полковник от запаса с кошмарно предупреждение за Донбас

Свят

Военният експерт и полковник от запаса на Въоръжените сили на Украйна Роман Свитан предупреди за опасността от изтласкване на украинските войски от Донбас в хода на продължаващото руско настъпление, информира „Фокус“, позовавайки се на световни агенции.

Коментирайки руската офанзива, той изрази мнение, че причините за загубите на украинската армия може да са некомпетентността на военното командване на място, недостатъчните количества оръжия и боеприпаси, както и концентрацията на вниманието на света върху темата за преговорите.

„Това може да се реши чрез пренасочване на боеприпаси към източния фронт, набиране на сили за сигурност, от които имаме няколко стотин хиляди, тогава ще задържим Донбас, защото в противен случай има опасност от изтласкване на въоръжените сили на Украйна“, предупреди Свитан.

Припомняме, че преди това ръководителят на Националната полиция на Украйна Иван Виговски заяви, че идеята за мобилизиране на 100 хиляди полицаи на фронта е „странна“ и неосъществима:

„Някои граждани казват, че Националната полиция има 250 хиляди полицаи и предлагат 100 хиляди от тях да бъдат пратени на фронта. Странно е, когато това се твърди не от „диванни експерти“, а от хора, които работят в държавната система. и не знаят основни числа. Нашата полиция вече прати всички ресурси, които имаше, включително и хиляди полицаи, на фронта. Затова ние вече нямаме нито няколко стотин хиляди, нито 250 хиляди полицаи, че да пращаме още 100 хиляди на фронта, Ако някой би могъл да намери още 100 хиляди полицаи бих се радвал да му съдействам, каза шефът на украинската полиция.“

Източник БЛИЦ

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *