Доналд Тръмп-младши коментира съобщението на вестник „Ню Йорк Таймс“ за това, че президентът на САЩ Джо Байдън е дал съгласието си Украйна да използва американски далекобойни ракети за удари срещу военни обекти в Русия.
Синът на новоизбрания американски президент заявява, че американският военно-промишлен комплекс иска да започне трета световна война, преди баща му да поеме президентския пост. Това написа той на страницата си в социалната мрежа Х/ЕКС/.
Според „Ню Йорк Таймс“ и Ройтерс разрешението вече се простира върху обекти по-дълбоко на руска територия. То идва десетина дни, след като Доналд Тръмп спечели изборите и заяви, че ще направи всичко възможно, за да прекрати конфликта в Украйна.
Според информацията, Украйна вече може да използва ракетите ATACMS, които са с обсег на действие от около 300 километра за обстрел на цели във вътрешността на Руската федерация.
Превод и редакция: БЛИЦ
