Карадайъ се развихри. Иска оставки! Бил репресиран

България отблизо
Оставката на Никола Минчев като шеф на Народното събрание поиска от парламентарната трибуна лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ. Причината – питане към вътрешния министър Бойко Рашков.

„Ако не можете да свършите тази работа, господин председател, освободете това място, за да се заеме от човек, който може да изпълнява функциите и задълженията на председател на НС“, обърна се Карадайъ към Минчев.

 

Лидерът на ДПС и Рашков се карат вече месеци наред. Причината – твърденията на вътрешния министър за акции на МВР срещу купуването на гласове по време на изборите и оплакванията на Карадайъ, че симпатизанти на Движението са станали обекти на репресии от страна на униформените.

 

“На 15 декември съм задал въпрос към Бойко Рашков, до днес отговор не съм получил, не съм получил и исканите документи“, каза Карадайъ и отбеляза, че на сайта на парламента пише, че е отговорено.

 

„Да оправите сайта, за да не подвеждате и народните представители, и министрите, и българските граждани, а на второ място – да влезете в ролята си на председател на НС и министрите да ми предоставят поисканите документи, както повелява Конституцията“, призова той.

 

Минчев обаче посочи, че отговорът на Рашков е публикуван. По думите му възражението на Мустафа Карадайъ също е изпратено до министъра. Председателят на ДПС обаче настоя, че отговор няма.

 

„Щом това писание е отговор на моя въпрос, значи оттук нататък ще трябва да влезем в процедурата за оставка на председателя на НС“, заяви Мустафа Карадайъ.

Той се позова на чл. 92 ал. 5 от парламентарния правилник и посочи, че след като не се съдържат исканите документи, отговор няма.

 

Към оплакванията на Карадайъ се присъедини и бившата министърка на туризма от ГЕРБ Николина Ангелкова, която посочи, че вече няколко пъти нейни въпроси към премиера Кирил Петков са върнати без отговор.

Tagged

1 thought on “Карадайъ се развихри. Иска оставки! Бил репресиран

  1. Такива като него, а и противоконституционната му партия генерират непрекъснато напрежение и стимулират несъществуващо в България етническо разделение. Ако има разслояване в България, то не е етническо, а социално – на ограбени и грабители, на бедни и богати, на вседозволеност и оцеляване. В тоя смисъл, въпреки че електоратът е принуден да гласува под строй, няма представителност на този електорат в парламента. Ползата е за нищожен по брой партиен олигархичен кръг. Време е Конституцията да се спазва! В интерес на всички е!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *