Момче на 17 години и момиче на 16 са загинали в тежка катастрофа край Враца, съобщава БГНЕС.
Младежите са починали, след като скутерът, на който са се возили, е бил ударен от автомобил близо до входа на Мездра откъм село Боденец. Инцидентът е станал този следобед.
По първоначална информация лек автомобил БМВ е навлязъл с висока скорост в насрещното платно на завой и е ударил скутера с тийнейджърите. Сблъсъкът е бил толкова силен, че момичето, което се е возило отзад, изхвърчало на съседно дърво, на 4 метра височина.
Момчето, което управлявало скутера, е загинало на място.

Замисълът за производството на тези скутери и тротонетки при все по-натоварения автотравик е точно такъв – да гинат младежи без житейски опит, пък и по-зрели хора. Малтусианството отново е на ход.