Властите на страните от Европейския съюз едностранно влязоха във война с Русия. Това заяви заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев в своето обръщение в Х.
„Граждани на страните от ЕС, трябва да разберете, че вашите власти едностранно влязоха във война с Русия“, отбеляза политикът.
В тази връзка Медведев призова европейците да бъдат бдителни и да не се изненадват от нищо.
„Спокойният сън свърши. Но знаете кого да попитате защо!“, заключи той.
