ГЕРБ в паника: Протестът е срещу въвеждането на еврото

България отблизо

Активният съратник на ГЕРБ Виктор Димчев, който броеше протестиращите и изразяваше мнения и на предишните протести срещу Борисов през 2013 година, разкри страшен за двамата съуправляващи България, сценарий за протеста. 

„Видях много постове в социалните мрежи, реално вероятно бяха няколкостотин. Това са хора, които поддържат напрежението, защото смятат, че така ще отдалечат въвеждането на еврото в България. Зад тях може би стоят Васил Божков и Цветан Василев“, смята той, но не отчита, че заплатите на хората са на исторически минимум, а много млади семейства едва свързват двата края, да не говорим за пенсионерите.

По думите на Димчев, целта на подобни акции не е бюджетът, защото той вече е оттеглен, а създаването на хаос.

Според него протестите в този момент са насочени към спиране на процеса за въвеждане на еврото.

„Очевидно има намерение България да бъде спряна по пътя към еврозоната. Затова не е случаен изборът на датата – 1 декември, денят, в който започва разпространението на евромонетите.

Това е нож в гърба на еврото, забит от хора, които не разбират добре защо протестират. Защо точно сега? Или им е оказан натиск, или им е обещан бонус, или просто винят управлението за несгодите си, смята той.

Източник БЛИЦ

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *