КЕВР решава каква да бъде цената на газа през август, като се очаква увеличението да е до 60%. Ако то бъде прието, то тогава прогнозата чак за октомври можело да означава поевтиняване на газа с 6 на сто. Но…увеличението е сигурно, докато мижавото поевтиняване е в сферата на предположенията.„Булгаргаз“ започна да прави прогнози, след като във вторник председателят на Енергийния регулатор ги заплаши със санкции. На заседанието на правителството вчера беше решено „Булгаргаз“ да бъде подпомогнат с 800 млн. лв. заем.
Служебният министър на енергетиката Росен Христов заяви, че не се изключва нито една възможност за доставка на газ, включително и от „Газпром“, като последен вариант.
И пак едно „но“. Ако някои партии продължават да правят протести напук на служебното правителство и интересите на България, нищо чудно да изпуснем последния влак и да не успеем да се договорим с Газпром. Защото антируското говорене се засилва, а това изобщо не е в интерес на нормалните търговски взаимоотношения с Русия, каквито трябва да са те, за да постигнем не само нови доставки, но и приемлива цена на руския газ.
