Иран изстреля ракети с касетъчни бойни глави срещу Тел Авив в отговор на убийството на ръководителя на иранските сили за сигурност Али Лариджани от страна на Израел, съобщи иранската държавна телевизия, цитирана от Ройтерс.
При атаката, извършена през нощта във вторник, са загинали двама души в квартал близо до гъсто населения Тел Авив, където се намират и ключови военни съоръжения. С това броят на жертвите във войната в Израел нарасна до най-малко 14 души. В изявление, прочетено от иранския Корпус на гвардейците на Ислямската революция по държавната телевизия, бе заявено, че използваните оръжия включвали ракети „Хоррамшахр-4“ и „Кадр“, и двете с много бойни глави.
Израел заяви, че Иран многократно е използвал касетъчни бомби, които се разпадат във въздуха на множество по-малки взривни елементи и се разпръскват на голяма площ, което затруднява прехващането им.
Във вторник иранското правителство потвърди убийството на Лариджани – най-високопоставената фигура, която стана мишена след първия ден от войната на САЩ и Израел, когато при израелски удар загина върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей.
Иранският Върховен съвет за национална сигурност, който Лариджани ръководеше като негов секретар, съобщи, че синът му и заместник Алиреза Баят също са били убити при израелската атака в понеделник вечерта.
Убийствата бяха извършени в момент, когато войната на САЩ и Израел срещу Иран не показва признаци на деескалация.
