Борисов съветва Тагарев: Не забравяй Украйна, нека народът ни помогне с каквото може

България отблизо

Бойко Борисов разговаря със служебния министър на отбраната Атанас Запрянов преди днешното заседание на Съвета по сигурността към Министерски съвет.

„Моля те да напомниш, че още по-голяма заплаха е войната в Украйна. Може да се наложи в парламента да се вземат тежки решения“, обърна се Борисов към военния министър.

По думите му в такива моменти трябва да се демонстрира държавничество. За пример той даде събитията на 3-и март в Стара Загора, когато кметът Живко Тодоров остана на площада за официалните чествания на освобождението, след като Румен Радев е застанал до него.

Така се прави, когато светът е във война, заяви Борисов.

Лидерът на ГЕРБ отбеляза, че ако служебното правителство иска да има парламентарна подкрепа, то не трябва да се съсредоточава само на „изчегъртването на службите в МВР“.

Украйна е много по-опасна за България, а ставащото в Близкия Изток може да повлече куп икономически последствия, добави Бойко Борисов.

По думите на Борисов именно войните ще сплотят страните от ЕС, ще сплотят евроатлантическата общност и задочно посъветва Андрей Гюров да е лоялен към евроатлантическите партньори.

От своя страна Атанас Запрянов заяви, че е много важно да има евроатлантическо мнозинство в парламента.

Имате подкрепа по всички външно политически теми и отбранителни, въпросът е на политическа култура, каза още Борисов.

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *