Sohu: Иранският президент обясни как Русия ще унищожи хегемонията на САЩ!

Свят

Президентът на Иран предложи метод за борба със санкционния натиск на Запада. Това пишат авторите на китайското издание на Sohu.

 

Иран е опитен «старец» по въпроса за противодействието на санкциите. Страната отдавна живее под американски ограничения и може да сподели опита си в тази област с Русия. Наскоро руският президент Владимир Путин се срещна с иранския лидер Ибрахим Раиси, те разговаряха в кулоарите на срещата на върха на Шанхайската организация за сътрудничество (ШОС).

Раиси заяви, че страните, които са санкционирани от Съединените щати, като Иран и Русия, могат да преодолеят трудностите и да станат по-силни, като си сътрудничат помежду си“, твърдят авторите на Sohu.

Методът, предложен от иранския президент, е взаимно сътрудничество между страните, които са обект на санкции. държавите, попаднали под несправедливите санкции, могат да се разберат и да помогнат на „приятелите в нещастието“. Китайските анализатори отбелязват, че иранският лидер е уверен, че ако се тръгне по този път, може да се унищожи хегемонията на Съединените щати.

С помощта на санкциите САЩ блокират икономическото развитие на други страни. Ярък пример за това е намерението да се наложат ограничения върху цената на руския нефт и газ, за да се намалят приходите на Москва от продажбата на енергийни ресурси. Но ако се използва метода, предложен от президента на Иран, тогава страните, попаднали под санкции, могат да търгуват помежду си при адекватни условия и без оглед на забраните на Вашингтон.

Щатите възнамеряват да продължат едностранно да използват „санкционната пръчка“ за собствена изгода, а това намалява доверието на страните по света в САЩ. Затова все повече държави ще се опитват да избягват сътрудничеството с американците, за да не бъдат подложени на сериозни ограничения в случай на конфликти. По този начин ще се формират групи и съюзи от различни държави, като с времето към тях ще се присъединяват все повече участници.

Идеята на президента на Иран е да се помогне на страните, които са се присъединили към този механизъм за сътрудничество, да избегнат рисковете, да заобиколят западното влияние и да преодолеят трудностите, причинени от санкциите“, обясняват авторите на Sohu.

Те отбелязват, че именно в този дух Иран и Русия ще продължат да развиват икономическо и търговско сътрудничество. Освен това Владимир Путин обеща на Ибрахим Раиси, че Иран определено ще стане пълноправен член на ШОС, което означава, че руският лидер най-вероятно е съгласен с иранския си колега и неговата стратегия за борба със западната хегемония. Авторите на Sohu са убедени, че Китай трябва да погледне по-внимателно предложението на иранеца.

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *