Политолог скочи срещу Слави Трифонов и опита да го омаскари! Ето какво каза за него!

България отблизо

„Ако сериозно се вгледате в действията и в думите на Слави Трифонов, не бихте го приели като сериозен политик. Това е човек, който в един момент си въобрази, че трябва да участва в политическата игра. … Той показа, че политически е неграмотен, некомпетентен и излъга избирателите. Аз не гледам на Трифонов като на сериозен политик, а като на някой, който си прави някакво шоу, но на политическата сцена“.

 

Това коментира пред БНР политологът проф. Георги Карасимеонов.

Той сподели, че е очаквал това разпадане на четворната коалиция, но подчерта, че не е допускал да се случи толкова бързо.

Според политолога причината министрите на ИТН да бъдат изтеглени от правителството е била очакваното избиране на Бойко Рашков за председател на КПКОНПИ:

„Той е известен със своята нетърпимост и тези, които се безпокоят от антикорупционни действия, не желаят да общуват с него. Точно в този момент Слави си оттегли министрите“.

В коментар на думите на политолога ще кажем, че е видно желанието му да омаскари Слави Трифонов. Но предположението му, че Слави е избягал от правителството, защото се е страхувал от Бойко Рашков е нелогично. По простата причина, че ако Трифонов наистина се боеше от Рашков тогава нямаше да напусне правителството. Щеше да поиска от Петков да каже на Рашков да не го закача и щеше да си живее спокойно.

Нещо повече. Сега, след като вече не е в правителството, Петков и Рашков могат да го подгонят с двойна сила и да го обвинят за каквото им хрумне. Затова няма логика да излиза от правителството, ако се бои от нещо.

Проф. Карасимеонов смята още, че начинът, по който Трифонов действа и по какви поводи го прави, дават основание да се мисли, че той има определени зависимости и че партията му ИТН е създадена, за да минира българския политически процес.

Мнението на политолога е, че и правителство на малцинството, и предсрочни избори са еднакво лоши варианти.

„При малцинство ще спре антикорупционната дейност. Нови избори биха били спасение, ако се очакваше в новия парламент да влязат партии, които биха могли да сформират коалиционно правителство. Аз виждам още по-сложна ситуация в следващо НС, защото се очаква „Възраждане“ да е с над 10%, това е лошо за държавата, знаем какви позиции възприема тази популистка и радикална в някои отношения партия“.

По думите на проф. Карасимеонов България трябва „да прояви разум и да не сме така твърди срещу желанието на Северна Македония за влизането им в ЕС“:

„Имаме време в преговорния период да насложим над отношенията нови моменти – в икономика, култура, образование, наука, технологии. Трябва да използваме желанието на ЕС да приеме РСМ и Албания и ще ни отпусне необходимите средства за построяване на железопътна линия между България и Северна Македония, примерно. В такава посока трябва да вървят отношенията ни. Или поне да бъдат балансирани между минало и бъдеще“.

Tagged

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *